Special to the News Messenger

Elysian Fields ISD has released its honor roll for the first six weeks.

A Honor Roll

First Grade: Victor Arvizu, Rileigh Cheatham, Easton Coco, Caden Commander, Cayden Deprang, Tanner Hahn, Bentley Henderson, Tate Holland, Julianne Hurta, Austin Patterson, Laynie Smith, Lilyan Wisniewski and Kai Wood

Second Grade: Susan Allen, Antonio Alvarado, Cannon Ansley, Gracie Bell, Natalie Cruz, Adelyn Farmer, Drake Galles, Scout Goswick, Riley Kate Gunter, Jayden Hobbs, Bailey Holland, Connor Johnston, Kaleb Koehn, Makayla Koehn, Noah Kuknert, Adalynn Martin, Codie Pippen, Brooklyn Simmons, Harper Smith, Kinsley Stephens, Karsyn Taylor and Kaleb Ware

Third Grade: Stephen Allen, Bobby Beason, Ava Cashion, Cloey Davis, Harper Day, Noah Delaney, Ryder Dement, Gracie Grabener, Avery Hahn, Kason Harvey, Rose Hazel, Savannah Holloway, Jude Hurta, Aryanna Jackson, A’Mani Jernigan, Cullen Kelly, Lane Lawless, Jacob O’Brien, Slate Roberts, Christion Robinson, Libby Simms, Bella Suggs, Lyam Weir, Joey Whatley, Natalia Womack and Jaxon Wright

Fourth Grade: Brekyia Boyd, Makenzie Carter, Kenzie Dean, Rylan Dickinson, Alyssa Dillman, Brooklyn Fritts, Alyssa Hand, Allie Hayes, Lilah Hodges, Kolten Koehn, Kaleigh Presley, Mariah Shaw and Jaden Wheeler

Fifth Grade: Ethan Cashion, Kyrsten Haggerty, Brianna Holland, Jacob Hurdle, Morgan Lanclos, Brycen McClendon, Joe Stroble, Faith Tapia, Christian Trower, Maleighia Washington and Taylor Youngblood

Sixth Grade: John Hayden Beavers, Rylan Corr, Tucker Grubbs, Landon Lawless, Julie Anne Lowery and Donovan Martinez

Seventh Grade: Hayden Carver, Ernie Cashion, Addison Harvey, Ave Henigan, James Hodges, Jonah Hurta, Judson Illingworth, Hailey Kelly, Allison O’Brien, Brianna Perez, LeBron Simmons and Gracey Struwe

Eighth Grade: Talan Crain, David Hutson, Jackson Parker, Madison Reid, Mackenzie Simms and Sawyer Whaley

Ninth Grade: Caitlyn Attaway, Bryanne Beavers, Hailey Carr, Kylie Dudley, Keely Goelden, Sophia Gomez, Anatole Hurta, Carmen Lawless, Caden Lovell, Jacob McCray, Morgan Shaw and Andrew Simms

10th Grade: Shelby Battershell, Hannah Bowlinger, Grant Dickson, and Evelyne Mestres and Kelsey O’Brien

11th Grade: Heather Auvil, Jessica Collins, Brayden Cooper, Aidan Corr, Mary Francis Ellis, Noah Grubbs, Jessica Guilhas, Kathryn Harris, Kyndal King, Ty Kirkland, Reed Parker, Christen Smith and Landon Storey

12th Grade: Hailey Alaniz, Noah Begin, Tyler Choi, Sharleyne Dunlap, Amanda Gardner, Justice Gooch, Piper Ingram, Isabelle Mestres, Hali Mitchell, Johnathan Ramsey, Daniel Shelton, Britney Smith and Karli Spain

A/B Honor Roll

First Grade: Roseline Arvizu, Alezander Bailey, Josiah Carrington, Joleigh Caskey, Liam Cherry, Howard Dial, Billy Durley, Annabelle Griffin, Lezleigh Horton, Kade Knotts, Jase Magouirk, John Massengale, Eli Miller, Drake Moore, Hannah Myhre, Thomas Nicks, Jaxson Overturf, Kira Pruiett, Aubrey Reeves, Cason Vowell, Alaysia Watts, Sutton Weems, Reese Wilson, Wyatt Wisk and Lawson Woodley

Second Grade: Kevin Benefield, Brooklyn Botello, Ryan Davis, Ella Deal, Ryden Dickinson, Madilynn Doan, Mariah Endsley, Janna Goldman, Brycen Gronwald, Lauren Johnson, Ra’Niya Jones, Evan Little, Reese Magill, Hunter Mathews, Allie Merritt, Mason Mitchell, Ryder Morris, Molly Nicks, Luke Songer, Gentry Struwe, Yoav Tapia and Astazia Taylor

Third Grade: Lily Brewster, Se’Myzeeia Brooks, Hope Brown, Caitlyn Burr, Joseph Crews, Addy Gentry, Easton Golden, Cooper Guthrie, Karlee Harvey, Hayden Johnson, Kirsty Malmay, Baylee Mangum, Reed Murray, Kylie Parker, Summer Raine Prentice, Josey Reamer, Jackson Rials, Brysen Roberts, Levi Roberts, Lexi Roberts, Carter Sebourn, Jagger Shoalmire, Justin Smith, Aymyari Stephens, Javian Walton, Ka’Mani Warren, Anna Whittington, Lauren Williams and Ryan Williams

Fourth Grade: Layla Adkins, Kyndall Anderson, Nathaniel Caldwell, Hayden Cherry, Allie Cole, Pasley Culpepper, Collin Gicker, Rylie Golden, Max Goswick, Peyton Hall, John Hay, Henry Hoover, Nathan Hopkins, Kaylee Howard, Malliah Kirkland, Mattie Little, Kennedy Mangham, Benjamin Mangum, Addison Marcum, Peyton McDonald, Duncan Mitchell, Mason Myhre, Ella Parker, Emma Phelps, Cassidy Rich, Peyton Roberts, Scarlett Shahan, William Shows, Sawyer Smith, Alison Snow, Luceni Spencer, Matilyn Ware and Avery Woodley

Fifth Grade: Catherine Arvizu, Jacob Attaway, Trevor Ballard, Jessie Barton, Khristian Brown, Behr Buchanan, Mallori Cobb, Kyleigh Cooke, Randall Crisp, Caden Farmer, Robert Farmer, Carson Galindo, Faith George, Taylon Grant, Kaitlynn Guy, Logen Harris, Isabella Henderson, Emma Hobbs, Timothy Holmes, Kadence Hurta, Matthew Johnson, Jess Jones, Annabella Lafisca, Morgan Lanclos, Cloey Lawson, Richard Leffall, David Little, Meriyah Lopez, Brodix McLendon, Maci Morris, Joelee Nugent, Tristan Pacanza, Elijah Patton, Kolton Robinson, Paden Rushton, Jonathan Sanchez-Ramirez, Kayla Thomas, Madison Webster and Taylor Youngblood

Sixth Grade: Heith Bailey, Ada Beasley, Amaya Benefield, Azavian Boyd, Jayden Brown, Caleb Bryan, Rylee Deal, Camron Holmes, Joseph Landreneaux, Addison Levendikis, McKaylee Meshell, Aniyah Patterson, Karleigh Robinson, Garrett Roos, Grace Roquemore, Hannah Segers, Deltric Williams, and Rhealyn Wilson and Ma’Kala Young

Seventh Grade: Lilianna Cooper, Layton Derouen, Brandon Grant, Kayla Hay, Lexi Holland, Isaiah Lovell, Joey McLendon, Tyler Nelson, Brody Parker, Shelby Roberts, Kyleigh Stephens, Lawson Swank, Samantha Wall, Athan Walton and Braden Williams

Eighth Grade: Janiyah Andeson, Levi Battershell, Emmaleigh Carrington, Zoe Childs, Leslie Clark, Dravian Endsley-Rather, David Entrekin, Kloe Golladay, Zoey Hampton, Sophia Henderson, Adylie Henigan, Michael Holmes, Kaylee Kelly, Kaitlin Lafisca, Kip Lewis, Sailor Paine, Jaicey Rich, Keller Robinson, Makenna Smith, Travis Stephens, Baylee Vickers, Jordan Williams and Kyndal Youngblood

Ninth Grade: Katelyn Anderson, Joseline Arvizu, Robert Bass, Emylee Cline, Kya Cox, Cora Creech, Kennedy Davidson, Kaylee Doyal, Grayson Farmer, Nicholas Galindo, Kyleigh Griffin, Lily Gronwald, Teresa Hall, Fredrick Hardeman, Alexas Hayes, Baylee Marcum, Sierra Mathis, Corrisa McPhail, Ethan Neal, Cayden Plemmons, Logan Presley, Ashanti Roberson, Alton Simmons, Shamari Smith, Tanner Trost, Kamya Turner and Kaydence Youngblood

10th Grade: Andrew Albright, Chloe Almand, Cristina Alvarado, Jamie Barton, Shelby Battershell, Hannah Bowlinger, Cordelia Brewster, Quinton Carter, Madison Clark, Riley Culpepper, Kebrion Devers, Grant Dickson, Mary Katherine Dillon, Ruth Galles, Cody Hargett, Breanna Jordan, Taylor Levendikis, Hannah Lewis, Camryn Lovell, Rachael Lowery, Sean Martin, Shyanne McClendon, Tangela McPhail, Evelyne Mestres, Jacob Morgan, Matthew Morgan, Jaxon O’Brien, Kelsey O’Brien, Gage Parker, Shamonda Parker, Jaxon Phelps, Jasmin Stroble, Landon Swank, Mercedes Tridle, Kamryn Trost, Campbell White and James Wisk

11th Grade: Heather Auvil, Travis Baugh, Lena Brunner, Gage Campbell, Camryn Chandler, Kailyn Clynch, Jessica Collins, Brayden Cooper, Brooke Copeland, Aidan Corr, Samuel Earl, Madison Edwards, Mary Francis Ellis, Will Ford, Noah Grubbs, Jessica Guilhas, Kathryn Harris, Ralaya Herrera, Kaitlan Holt, Kaitlin Jones, Conner Kincaid, Kyndal King, Ty Kirkland, Preston Lebrun, Savannah Ledger, Preston Lovaasen, Eric Mitchell, Mary-Katherine Morgan, Taylor Nealy, Raven Parker, Reed Parker, Kelsey Process, Brandon Segers, Hannah Sinclair, Christen Smith, Landon Storey, Alicia Walker and Casey Wright

12th Grade: Hailey Alaniz, Noah Begin, Michael Braden, Eduardo Bravo, James Browning, Tyler Choi, Walter Creech, Layne Crisp, Sharleyne Dunlap, Morgan Durrett, Amanda Gardner, Sha’Mya Glenn, Addison Golladay, Justice Gooch, Reese Griffin, Sabra Griffin, Keyaria Harrison, Kaylee Honeycutt, Piper Ingram, Laura Inman, Hannah Lane, Kevin Lansing, Tony Mason, Rachal McNeill, Isabelle Mestres, Hali Mitchell, Audri Murphy, Adrian Pacheco, Kara Parker, Abigail Penn, Jonathan Ramsey, Daniel Shelton, Britney Smith, Karli Spain, Kristina Tuft and James Wyatt